KONST / Litografier / Färglitografi 15264177
nr 1526 4177
Reinhold Ljunggren
(1920-2006), Sverige
Vintermotiv. Signerad, numrerad 306/360. Färglitografi, bildmått: 31x50 cm, yttermått inklusive ram: 48x65 cm
Reinhold Ljunggren, född 1920 i Vittaryd, död 2006, svensk målare och grafiker.
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
måndag 6 mars 2023
kl 20:29:51
100 kr
150 kr
200 kr
Reinhold Ljunggren
Läs mer om Reinhold Ljunggren